تحلیل آمار سایت و وبلاگ
 
 
 • كانال رسمي تلگرام شرکت حفارماشین شیراز راه اندازي شد
 • با مدیر عامل حفار ماشین شیراز در ارتباط باشید
 • یونگ : حفار ماشین دوست و امین لیوگانگ است
 • یکی از قدرتمند ترین چهره اقتصادی چین فاش کرد : دلایل انتخاب حفار ماشین به عنوان وفادارترین نماینده لیوگانگ
 • اظهار نظر برخی از مدیران و کارشناسان حوزه صنعت پیرامون بکار گیری کالاهای چینی:استفاده از ماشین آلات چینی آری یا خیر؟
 • مهندس عباس صفری : لیوگانگ برتر از کوماتسو و کاترپیلار
 • مهندس زندی: بولدوزر های درستا قدرتمندتراز کوماتسو و کاترپیلار است
 • نشست صمیمی مدیران ارشد حفارماشین با مشتریان استان کرمان
 • تدارك گسترده ليوگانگ براي نمايشگاه بين‌المللي ماشين‌آلات چین
 • لیوگانگ جزو 50 برند برتر چین شناخته شد
 • ورود دامپتراک 45 تني ليوگانگ به کشور
 • رئیس هیئت مدیره گروه لیوگانگ:لیوگانگ به خاطر مدیری چون افراسیابی به خود می بالد

جهت مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید.

لیوگانگ یعنی تکنولوژی برتر شنبه 1393/04/14 - 

پورحسنی: خرید از حفار ماشین را به همکاران توصیه می کنمسایت رسمی شرکت حفار ماشین شیراز-این بار در خدمت یکی از سرشناس ترین شخصیتهای معدن ایران هستیم کسی که از او با نام سلطان سنگ ترورتن ایران یاد می کنند. او 50 سال از عمر خود را در معادن ایران عزیز گذرانده. آقای حسین پور حسنی رئیس هیئت مدیره معادن ایران. بدون شک ایشان تجارب بسیار ارزشمندی در امر معدن کسب کرده اند به همین منظورخبرنگار سایت رسمی شرکت  حفار ماشین شیراز با ایشان مصاحبه ای ترتیب داده که مطالعه آن برای مخاطبان خالی از لطف نخواهد بود

- از خودتان بگویید تا خوانندگان بهتر با شما آشنا شوند.

حسین پور حسنی معدنداری از محلات که نزدیک به 35 سال است در این امر فعالیت دارم و در حال حاضر رئیس هیئت مدیره معدنداران ایران هستم.

- چه مدتی است که در کار معدن فعالیت دارید.

من 61 سال از خدا گرفته ام که 50 سال از آن در معدن گذشت. از 11 سالگی با کار آشپزی در معدن شروع کردم و در 23 سالگی خودم معدندار شدم. اکنون حدود 33 سال است که معدندار هستم.

- تجربه شما از سالها حضور در این شغل چیست؟

بزرگترین تجربه من، داشتن پشتکار نه تنها در امر معدن بلکه در هر کاری است. پس از آن نیت پاک در انجام هر کاری و تلاش زیاد که انسان را به موفقیت می رساند.

- عمده فعالیت شما در کدام استانها است؟

عمده فعالیت من در استان اصفهان است. من 3 معدن در اصفهان؛ 2 کارخانه در کاشان و یک معدن بزرگ در محلات دارم.

- خیلی ها شما را به عنوان سلطان سنگ ترورتن می شناسند. این طور است؟

نه؛ اصلا دوست ندارم من را با این القاب صدا کنند، بلکه بنده عضو کوچکی از معدنداران زحمتکش ایران هستم.

- از مشکلات معدنداران بگویید.

مشکلات معدنداران در ایران به قدری زیاد است که حد ندارد. عمده این مشکلات مخصوصاً در چند سال اخیر نداشتن امنیت جانی و مالی برای معدنکاران است. اذیت و آزار روستاییان و ساکنین محل معدن که با آتش کشیدن معدن فحاشی و غیره برای ما مزاحمت ایجاد می کنند نیز از دیگر مشکلات است. از طرفی دولت نیز هیچگونه حمایتی از صنعت ما نمی کند و ما معدنداران تماماً با سرمایه خود صعنت خود را پیش می بریم.

- اگر روزی موفق شوید دکتر روحانی را ببینید، از او چه درخواستی می کنید؟

تامین جانی معدنکاران؛ کار کردن در جاهای دور افتاده جرات می خواهد؛ چون امنیت وجود ندارد. خوشبختانه پرسنل حفار ماشین به معدن ما آمده و ما را دیده اند. معدن کاران ما با کمترین امکانات مشغول به فعالیت هستند.

- در امر صادرات چه مشکلاتی دارید؟

تحریم های زورگویانه غربی ها ضربه زیادی به صادرات ما وارد کرد. مشتریان و شرکتهای خارجی درخواست سنگ از ایران دارند و ما متاسفانه قادر به صادر کردن آن نیستیم و این امر موجب سلب اعتماد مشتریان خارجی ما می شود. دولت نیز هر روز با وضع قوانین مختلف در صادرات  سنگ ایجاد مشکل می کند.

- ماشین آلات موجود در ایران جوابگوی نیاز معدنداران است؟

اصلا؛ به دلیل تحریم، ماشین نو وارد بازار نمی شود. واردات ماشینهای کارکرده نیز مشکلات زیادی به وجود می آورد زیرا دستگاه کارکرده هر روز نیاز به تعمیر دارد. قطعات اصلی نیز به سادگی قابل دسترسی نیست. به طوری که یک تعمیر کار مجرب نیز نمی تواند قطعه اصل را از قطعه متفرقه تشخیص دهد. که تمام اینها هزینه به بار می آورد.

- برای خرید ماشین آلات چه فاکتورهایی را مد نظر شماست؟

بنده خدمت آقای افراسیابی هم عرض کردم، من سفرهای زیادی به چین داشته  و آنجا نیز غرفه داشته ام. مطالعات زیادی در مورد محصولات چینی کرده ام. در بین ماشین آلات چینی، لیوگانگ برند برتر است. من از این شرکت خرید داشتم و به بقیه معدنداران هم این توصیه را دارم. زیرا مدیران و مالکان لیوگانگ در امر  معدن دستی بر آتش دارند و درد دل معدنداران را می دانند.

- صنعت ماشین آلات ایران به سطحی رسیده که حرفی برای گفتن داشته باشد؟

به هیچ وجه ، تولیدات ایران خوب نیست. به عنوان مثال هپکو تصمیم داشت تولید داخلی داشته باشد که جلوی واردات ماشین آلات را گرفت و به معدنداران ضربه زیادی وارد کرد. در نهایت هم متوجه شد که این کار درستی نبود و خودش هم دستگاه چینی وارد کرد. ایران زمان زیادی می خواهد تا بتواند در دنیای ماشین آلات حرفی برای گفتن داشته باشد.

- حفار ماشین را چند سال است که می شناسید؟

من شرکت حفار ماشین را 4 است که می شناسم. 2 سال دورا دور و 2 سال است که به طور مستقیم با آن در ارتباط هستم.پرسنل حفار ماشین کار بلد هستند و مدیران آن نیز کار را می شناسند. پدر افراسیابی قبل از انقلاب نیز در کار ماشین آلات بوده. افشین پیروانی هم با اینکه چهره نامدار فوتبال است پدر او نیز در این کار سابقه دارند و مشکلات ما را به خوبی درک می کنند.

- چه طور توانستید به محصول چینی اعتماد کنید؟

همانطور که گفتم من به شرکت لیوگانگ رفته ام و از نزدیک با تولید آنها آشنا هستم. مطالعات زیادی هم در مورد این شرکت داشته ام و از آنجایی که ایران تحریم شد و از کشورهای دیگر قادر به تهیه ماشین آلات نبودیم به دستگاههای چینی روی آوردیم که با بررسی متوجه شدیم بهترین برند در چین برند لیوگانگ است.

- با شنیدن اسم حفار ماشین اولین چیزی که ذهن شما می آید چیست؟

لیوگانگ ؛ تکنولوژی برتر

- به مدیر عامل حفار ماشین به عنوان یک وارد کننده چه توصیه ای دارید؟

باید حرفهای معدنداران و مشتریان را مد نظر بگیرد تا بتواند موفق تر از پیش عمل کند و اگر ما انتقادی از حفار ماشین کردیم این موضوع را پای علاقه ما به این شرکت بگذارند. چین جنس بدون کیفیت دارد ولی این به معنای این نیست تمام محصولاتش بی کیفیت است. چین اجناس مرغوب هم دارد. به نظر من افراسیابی باید بیشتر بین معدنداران اعتماد سازی کند. ما معدنداران تمام همکاران خود را در کشور می شناسیم و همواره با یکدیگر در تماس هستیم؛ بنده نیز لیوگانگ را تبلیغ می کنم و به همکارانم نیز توصیه می کنم تا مثل من با ماشینهای لیوگانگ فعالیت کنند.


← بازدید: 1261 مرتبه← بازگشت به آرشیو اخبار